relokacja rolki powietrzne

Przemieszczanie maszyn w obrębie hali może odbywać się za pomocą rolek transportowych ale również za pomocą poduszek powietrznych zwanych często rolkami powietrznymi. Źródłem zasilania jest sprężone powietrze, które wtłaczane jest do poduszek tworząc między nią,a powierzchnią posadzki film powietrzny. Dzięki temu zmniejsza się tarcie między powierzchniami i transportowany element można swobodnie przemieszczać w dowolnie wybranym kierunku. System ten umożliwia na precyzyjne przemieszczenie maszyn lub urządzeń produkcyjnych, sprzętu laboratoryjnego, laserów, sprzętu medycznego lub pozostałych maszyn które z uwagi na swoja konstrukcje nie mogą być narażone na wstrząsy.

rolki powietrznePosiadamy poduszki powietrzne renomowanego, międzynarodowego producenta firmy Aerofilm systems. W skład naszego zestawu wchodzi od czterech do sześciu modułów poduszek powietrznych wraz z jednostką sterującą, które można konfigurować w zależności od podnoszonego ciężaru lub środa ciężkości. Maksymalny udźwig naszego zestawu to 72 000 kg.

Dysponujemy również mobilnym agregatem sprężonego powietrza, który rozwiązuje nam problem jeżeli na terenie zakładu nie ma możliwości podłączenia poduszek powietrznych do wewnętrznej sieci sprężonego powietrza.

Realizacje